EXTA LIFE to doskonała propozycja dla osób, które często przebywają poza domem. System umożliwia sterowanie domową instalacją, a przede wszystkim kontrolę urządzeń sprzężonych w jego ramach z dowolnego miejsca na świecie. Tworząc inteligentny dom EXTA LIFE konstruktorzy ZAMEL położyli szczególny nacisk na kwestie zabezpieczenia systemu bezprzewodowego sterowania przed dostępem osób trzecich. EXTA LIFE jest niewidoczna dla osób postronnych – złożone protokoły szyfrowania zastosowane w ramach tego systemu uniemożliwiają podszywanie się pod użytkowników, a nawet podgląd wykonywanych w ramach systemu działań. EXTA LIFE umożliwia tworzenie wielu kont dla użytkowników ze zróżnicowanymi uprawnieniami, funkcja ta jest szczególnie istotna w przypadku, gdy użytkownikami systemu są nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci. Główną cechą systemu EXTA LIFE jest dwukierunkowa komunikacja pomiędzy kontrolerem i odbiornikami, co pozwala na błyskawiczne uzyskanie informacji na temat na przykład zamknięcia okien/drzwi, poziomu rolet zewnętrznych, czy też włączenia poszczególnych urządzeń.
Firma ZAMEL rozpoczęła sprzedaż nowej grupy produktów – Inteligentnego Domu EXTA LIFE. To rozwiązanie komfortowe, w pełni bezpieczne, a przy tym przystępne cenowo. Dwukierunkowość systemu, rozbudowane funkcje logiczne, szyfrowanie transmisji, możliwość zdalnej kontroli urządzeń, autodetekcja elementów czy bezpłatny autoupdate odbiorników to gama funkcjonalności, które z całą pewnością wyróżniają inteligentny dom EXTA LIFE na tle innych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.
System EXTA LIFE umożliwia bardzo wygodne i sprawne sterowanie oświetleniem, roletami okiennymi, bramami wjazdowymi, ogrzewaniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi nie tylko z poziomu nadajników radiowych, ale także za pomocą smartfonów i tabletów z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki bezprzewodowej strukturze system EXTA LIFE można zainstalować niemal w każdym budynku i to bez konieczności modyfi kacji istniejącego okablowania. EXTA LIFE to możliwość nieustannej rozbudowy systemu o kolejne elementy sterowane radiowo, a tym samym perspektywa poszerzania funkcjonalności inteligentnego domu zgodnie z pojawiającymi się oczekiwaniami i potrzebami użytkowników.