Producent osprzętu instalacyjnego Kontakt-Simon oraz wrocławski start-up BleBox połączyły siły i wspólnie wprowadzą na rynek w 2020 roku pierwsze inteligentne łączniki i gniazdka oparte o technologię µWiFi.
Simon 54 by blebox.eu to elektroniczny sterownik roletowy. Kontakt-Simon premierowo zaprezentował nowy produkt podczas tegorocznych Targów ENERGETAB 2019, planując wdrożenie produkcji w przyszłym roku. Sterownik już wzbudził dużą ciekawość osób odwiedzających stanowisko firmy.
Jakie zalety ma Simon 54 by blebox.eu?
Kontakt - Simon wyposażył elektroniczne sterowniki roletowe w moduły blebox. Daje to możliwość sterowania roletami nie tylko za pomocą przycisku zamontowanego na ścianie, ale także przy użyciu smartfona! Dedykowana aplikacja mobilna pozwoli również na zaprogramowanie harmonogramu pracy rolet i wyświetli informacje na temat ich aktualnej pozycji.
Rozwiązanie blebox jest unikalne w skali światowej. Do poprawnego działania moduły nie potrzebują żadnych dodatkowych urządzeń takich jak hub czy jednostka centralna. Wystarczy zwykła, domowa sieć WiFi.
Każde z urządzeń może działać zupełnie niezależnie i być sterowane z dowolnego miejsca na świecie. Bez skomplikowanej instalacji i dodatkowych kosztów w formie drogiej jednostki centralnej.
Od teraz możesz sterować swoimi roletami z dowolnego miejsca za pomocą przycisku, ale również smartfona! Nie musisz już kłaść kabli ani kupować jednostki centralnej. Wystarczy sieć WiFi. Fajnie? Jest jeszcze przycisk-pilot. Działa z urządzeniami sterowanymi przez Blebox (np. bramy garażowe, Rodzina Polfendo, okna dachowe FAKRO).
- Tworzenie inteligentnych instalacji do tej pory wymagało od instalatora podłączenia modułu automatyki budynkowej do odbiornika np. do rolety,
i w większości przypadków zamontowania łącznika lub przycisku.
Sprawiało to pewne trudności, np. ze zmieszczeniem obu elementów w klasycznej puszce łączeniowej czy z samym połączeniem przewodów. Dzięki nowej serii przycisków Simon 54 by BleBox, sama instalacja produktów smart nie będzie różnić się od podłączenia zwykłego gniazdka czy łącznika, a przy pomocy darmowej aplikacji będzie można sterować roletą, oświetleniem czy innymi elementami inteligentnego domu z dowolnego miejsca na świecie – wyjaśnia Kamila Rudnicka, współzałożycielka blebox.eu.*
W ciągu niespełna czterech lat, BleBox z wrocławskiego start-upu założonego na poddaszu przekształcił się w międzynarodową firmę dostarczającą produkty do ponad 30 krajów świata, doczekując się już naśladowców nie tylko w Polsce czy Chinach. Firma podkreśla, że jej nowe produkty są kompatybilne z każdym urządzeniem wyposażonym w moduł µWiFi.
Są to zarówno elementy automatyki budynkowej jak np. moduły włącz/wyłącz, sterowniki rolet, bram, itp., jak też finalne produkty zgodne z tą technologią, np. bramy, markizy słoneczne, okna dachowe czy lampy ogrodowe. - Obecnie jest ich na rynku ponad pięćdziesiąt, a naszą ambicją jest, by do końca 2020 roku była setka – dodaje Rudnicka.
Patrząc na tempo rozwoju start-upu i fakt, że wrocławianom znowu brakuje przestrzeni dla nowych pracowników (stąd konieczność budowy nowej siedziby), jest to całkiem prawdopodobne. Dodatkowo wszystkie nowe produkty są kompatybilne z już istniejącymi. Co więcej, każdy z produktów może pobierać bezpłatne aktualizacje wprowadzające nowe funkcje, chociażby odmieniające wygląd przycisku.
Trzymamy kciuki za nowość w ofercie naszego Dostawcy i gorąco kibicujemy rozwojowi tak nowoczesnych rozwiązań!
Źródło: https://evertiq.pl/news/24227